Новини

Відкриття консульства Киргизстану

Киргизія зацікавлена ​​у співпраці з Харківською областю.
            Питання про можливість відкриття консульства і перспективні напрямки міжрегіонального співробітництва обговорили голова ХОДА Олексій Кучер і Надзвичайний і Повноважний Посол Киргизької Республіки в Україні Жусупбек Шаріпов. Про це повідомляє прес-служба ХОДА.
          Жусупбек Шаріпов розповів про те, що Киргизстан сьогодні активно розвиває міжрегіональне і галузеве співробітництво з областями України. Так, наприклад, з Вінницею налагоджені відносини в галузі легкої промисловості, з Черкасами - в сфері сільського господарства.
       «Ми потребуємо ресурси України. Після 2014 року у нас в 10 разів впав товарообіг. Зараз почалося зростання. Харківська область - дуже важливий регіон. Нам цікава співпраця в сферах енергетики, машинобудування, IT-технологій. Також Харків відомий хорошою освітньою системою. Ми підписуємо міжурядовий договір за освітою, і Харків, думаю, буде задіяний в його реалізації », - розповів Жусупбек Шаріпов.
          Також він повідомив, що Киргизстан планує відкрити в Харкові почесне консульство. Олексій Кучер запевнив, що обласна адміністрація надасть всю можливу підтримку в цьому процесі. «Ми підтримуємо вашу ініціативу. У нас діє 16 представництв, з вашим буде 17. Думаю, це підтверджує, що в нашому регіоні зацікавлені інші країни. Для нас це дуже важливо », - підкреслив керівник області. Також Олексій Кучер і Жусупбек Шаріпов обговорили можливість встановити побратимські відносини між Харківською областю і одним з регіонів Киргизстану.

           Почесний консул Республіки Казахстан у м Харків прокоментував можливе відкриття Почесного консульства Киргизстану в нашому місті. Емін Наджафлі повідомив, що це приємна новина, так як Киргизстан споріднена країна зі схожими звичаями.
«Ми готові співпрацювати, підтримувати і спільно працювати на благо наших дружніх країн» - заявив консул.
Джерело; https: //www.objectiv.tv